Deprem felaketinin başladığı ilk günden itibaren halkımızın yanındayız! Bu günleri birlikte atlatacağız.

TANAP olarak, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıcı etkileri hissedilen deprem felaketinin yaralarını birlikte sarmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Depremin ilk gününden itibaren, yaşanan üzücü felaketten etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için AFAD ve T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı başta olmak üzere yetkili kurumlarla omuz omuza çalışıyoruz.

Deprem bölgesindeki tüm illere düzenli olarak günlük ekmek, su gibi temel gıda maddelerini içeren zenginleştirilmiş kumanyalarımızı ulaştırıyoruz.

Vatandaşlarımızın ısınma ihtiyaçlarına destek olabilmek adına çocuk ve yetişkin battaniyesi, mama, çocuk bezi ve bebe bisküvisinden oluşan bebek malzemelerinin dağıtımı AFAD koordinasyonunda gerçekleştirildi.

TANAP kar küreme makinalarımızı Adıyaman Çelikhan ilçesinin Malatya yolunda hazır bulundurarak, kapalı yolların açılmasını sağladık. İş ekipmanı ve malzemelerimizi ise Hatay’a sevk ettik.

En fazla ihtiyaç duyulan antibiyotik, kan sulandırıcı gibi ilaç ve tıbbi malzemeler, vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Merkez Ofisimizde, gönüllü çalışma arkadaşlarımızın desteğiyle toplanıp sınıflandırılan giyim malzemelerini bölgeye sevk ettik.

Deprem bölgesindeki ihtiyaçları belirlemek üzere, sürekli afet bölgesinde bulunacak 3 ekip görevlendirdik.

Acılarımızı birlikte hafifletmek ve bu günleri birlikte aşmak için halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz.