Basın Bültenleri

TANAP Projesi Deniz Geçişi İçin Boru Hattı ve Fiber Optik Kablo Mühendislik, Satınalma Ve İnşaat (EPC) İşleri İhalesine Çağırılacak Firmalar Belirlendi

Türkiye’nin enerji ihtiyacının karşılanması ve enerji arz güvenliğinin sağlanması bakımından büyük önem taşıyan TANAP Projesi’nde, Deniz Geçişi Boru Hattı ve Fiber Optik Kablo Mühendislik, Satınalma ve İnşaat (EPC) İşleri ihalesine yapılan Ön Yeterlilik değerlendirmesinde başarılı olan toplam 6 firma/ortaklık davet edilecek.

Azerbaycan’daki Şah Deniz-2 Sahası’ndan çıkarılarak doğal gazı Türkiye’ye ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak olan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında TANAP Doğalgaz İletim A.Ş. tarafından açılan Ön Yeterlilik İhalesi’ne ilişkin değerlendirmede Deniz Geçişi Boru Hattı Ve Fiber Optik Kablo Mühendislik, Satınalma ve İnşaat (EPC) İşleri İhalesi’ne çağırılacak firmalar belirlendi.

İhaleye 6 firma / ortaklık davet edilecek

TANAP Projesi’nin 1850 kilometrelik boru hattının Marmara Deniz Geçişi için 2015 yılı ikinci çeyreğinde açılacak Deniz Geçişi Boru Hattı Ve Fiber Optik Kablo Mühendislik, Satınalma Ve İnşaat (EPC) İşleri İhalesi’ne toplam 6 firma / ortaklık çağırılacak. Ön yeterlilik alarak ihaleye çağrılmaya hak kazanan firma ve ortaklıklar alfabetik isim sırasına göre şöyle:

Micoperi S.r.l.

MRTS-Fernas İnşaat AŞ Joint Venture

Saipem S.p.A

Swiber Offshore Construction PTE LTD

TL Offshore Sdn. Bhd. (a Sapura Kencana Petroleum Group Company)

Valentine Maritime LTD