Basın Bültenleri

TANAP Projesi Scada ve Telekomünikasyon Mühendislik, Satınalma ve İnşaat (EPC) Müteahhitleri İhalesine Çağırılacak Firmalar Belirlendi

Türkiye’nin enerji ihtiyacının karşılanması ve enerji arz güvenliğinin sağlanması bakımından büyük önem taşıyan TANAP Projesi’nde SCADA ve Telekomünikasyon Mühendislik, Satınalma ve İnşaat (EPC) Müteahhitleri için açılacak ihaleye, yerli ve yabancı olmak üzere toplam 9 firma/ortaklık davet edilecek.

Azerbaycan’daki Şah Deniz-2 Sahası’ndan çıkarılarak doğal gazı Türkiye’ye ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak olan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında TANAP Doğalgaz İletim A.Ş. tarafından açılan Ön Yeterlilik İhalesi’ne ilişkin değerlendirmede SCADA ve Telekomünikasyon Mühendislik, Satın alma ve İnşaat (EPC) Müteahhitleri ihalesi’ne çağırılacak firmalar belirlendi.

İhaleye 9 firma / ortaklık davet edilecek

Türkiye üzerinden geçecek yaklaşık 1850 kilometrelik boru hattının SCADA ve Telekomünikasyon inşası için 2015 yılı başında açılacak SCADA ve Telekomünikasyon Mühendislik, Satınalma ve İnşaat (EPC) Müteahhitleri İhalesi’ne yerli ve yabancı olmak üzere toplam 9 firma / ortaklık çağırılacak. Ön yeterlilik alarak ihaleye çağrılmaya hak kazanan firma ve ortaklıklar alfabetik isim sırasına göre şöyle:

ABB LIMITED

AKKORD INDUSTRY CONSTRUCTION - COBRA GROUP

ALCATEL LUCENT TELETAŞ TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.

HAVELSAN A.Ş. - MILENS İLETİŞİM İNŞAAT A.Ş.

HONEYWELL A.Ş.

OTF CONTRACTING CO. LTD.

PRIZMA GRUP - THALES ITALIA S.p.A

TELVENT USA - TELVENT ENERGIA

USKOM KOMÜNİKASYON SİSTEMLERİ A.Ş - SIEMENS SAN. VE TİC. A.Ş